ryze česká osivářská společnost

Brukvovité popis

Brassica a hořčice pro krycí plodiny v ekologickém zemědělství

Zdroj:

Převzato z: Clark, A. (ed.) 2007. Ziskové hospodaření s krycími plodinami. 3. vyd. National SARE Outreach Handbook Series Book 9. National Agricultural Laboratory, Beltsville, MD. (Dostupné online na: http://www.sare.org/publications/covercrops.htm ) (ověřeno 24. března 2010). Poznámka: U tohoto článku byly odstraněny všechny informace ze zdroje, které nejsou v souladu s předpisy o ekologické certifikaci.

Typ: Roční (obvykle zimní nebo jarní; možné použití v létě)
Role: Zabraňuje erozi, potlačuje plevele a půdní škůdce, zmírňuje utužení půdy a čistí živiny
Smíchejte s: Ostatní brukev nebo hořčice, drobná zrna nebo karmínový jetel
Druh: Brassica napus , Brassica rapa , Brassica juncea , Brassica hirta , Raphanus sativus , Sinapsis alba

Poznámka k nomenklatuře: Krycí plodiny popsané v tomto článku patří do čeledi Brassicaceae. Většina, ale ne všechny druhy patří do rodu Brassica . V běžném zvyku jsou různé druhy někdy složeny dohromady jako „brassicas“ a někdy rozlišovány jako „brassicas“ vs. „hořčice“. V tomto článku budeme používat brassica jako zastřešující termín pro všechny druhy; hořčice budou použity k rozlišení této podskupiny, která má některé jedinečné vlastnosti.

Poznámka k přizpůsobení: Tento článek se zabývá řízením osmi různých druhů krycích plodin s různým stupněm zimní odolnosti. Některé lze obhospodařovat jako zimní nebo jarní letničky. Jiné je nejlepší zasadit na konci léta pro použití jako krycí plodiny, ale v zimě zahubí. Prostudujte si informace o managementu, zimní odolnosti a zimním vs. jarním použití a příklady v celé kapitole, poté se poraďte s místními odborníky o konkrétních informacích o adaptaci pro vámi vybranou krycí plodinu brukve.

Úvod

Brassica a hořčičné krycí plodiny jsou známé pro svůj rychlý podzimní růst, velkou produkci biomasy a schopnost zachycovat živiny. Nicméně přitahují obnovený zájem především kvůli jejich vlastnostem ochrany před škůdci. Většina druhů Brassica uvolňuje chemické sloučeniny, které mohou být toxické pro půdní patogeny a škůdce, jako jsou háďátka, houby a některé plevele. Hořčice mají obvykle vyšší koncentrace těchto chemikálií.

Brassica se stále více používá jako zimní nebo osevní plodiny v zeleninové a speciální rostlinné produkci, jako jsou brambory a stromové ovoce. Roste také zájem o jejich použití v produkci řádkových plodin, především pro zachycování živin, odchyt háďátek a biotoxickou nebo biofumigační činnost. Některé druhy rodu Brassica mají velký kůlový kořen, který dokáže prorazit pluhy lépe než vláknité kořeny krycích plodin obilnin nebo hořčice. Brusinky, které zabíjejí zimu, se velmi rychle rozkládají a zanechávají semeniště, které je měkké a snadno se do něj zasadí.

S množstvím různých druhů, které je třeba zvážit, pravděpodobně najdete jeden nebo více, které se hodí pro váš zemědělský systém. Neočekávejte však, že brukev odstraní vaše problémy se škůdci. Jsou dobrým nástrojem a vynikající plodinou pro střídání škůdců, ale výsledky ochrany proti škůdcům jsou rozporuplné. K dalšímu objasnění proměnných ovlivňujících uvolňování a toxicitu příslušných chemických sloučenin je zapotřebí více výzkumu.

Hořčičná směs 'Caliente' krycí plodina v květu
Obrázek 1. Hořčičná směs 'Caliente' v květu na rodinné farmě Kenagy v Albany, OR. Fotografický kredit: Alex Stone, Oregon State University.

Výhody

Kontrola eroze a zachycování živin

Brassica může poskytnout více než 80% pokrytí půdy, pokud se použije jako zimní krycí plodina (Haramoto a Gallandt, 2004). V závislosti na lokalitě, datu výsadby a úrodnosti půdy produkují až 8 000 lb. biomasy/A. Vzhledem k jejich rychlému podzimnímu růstu se brukovité rostliny dobře hodí k zachycování půdního dusíku (N) zbývajícího po sklizni plodin. Množství zachyceného dusíku souvisí především s akumulací biomasy a množstvím N dostupného v půdním profilu.

Vzhledem k tomu, že imobilizují méně dusíku než některé krycí plodiny obilnin, může být velká část přijatého dusíku k dispozici pro příjem hlavními plodinami brzy až koncem jara. Brassica může zakořenit do hloubky 6 stop nebo více, přičemž absorbuje živiny z hloubky zakořenění většiny plodin. Aby se maximalizovala produkce biomasy a zachycování živin na podzim, musí být brukvovité rostliny ve většině regionů vysazeny dříve než krycí plodiny ozimých obilnin, což ztěžuje jejich začlenění do střídání produkce obilí.

Ochrana proti škůdcům

U všech druhů rodu Brassica bylo prokázáno, že uvolňují biotoxické sloučeniny nebo metabolické vedlejší produkty, které vykazují širokou aktivitu proti bakteriím, houbám, hmyzu, háďátkům a plevelům. Krycí plodiny Brassica se často sekají a začleňují, aby se maximalizoval jejich přirozený fumigantní potenciál. Je to proto, že fumigantní chemikálie jsou produkovány pouze při prasknutí jednotlivých rostlinných buněk.

Má se za to, že potlačení škůdců je výsledkem degradace glukosinolátů na biologicky aktivní sloučeniny obsahující síru nazývané thiokyanáty (Gardiner et al., 1999; Petersen et al., 2001). Aby se maximalizovalo potlačení škůdce, začlenění by mělo probíhat během zranitelných životních fází škůdce (Williams a Weil, 2004).

Biotoxická aktivita brukvovitých a krycích plodin hořčice je nízká ve srovnání s aktivitou komerčních fumigantů (Smith et al., 2005). Liší se v závislosti na druhu, datu výsadby, fázi růstu při usmrcení, klimatu a systému zpracování půdy. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, nezapomeňte se poradit s místními odborníky.

Použití brukvovitých rostlin pro ochranu proti škůdcům je v plenkách. Výsledky jsou rok od roku nekonzistentní a v různých geografických oblastech. Různé druhy a odrůdy obsahují různá množství bioaktivních chemikálií. Nezapomeňte se poradit s místními odborníky a začněte s malými testovacími pozemky na vaší farmě.

Management nemocí

Studie brukvovitého zeleného hnojení v systémech pěstování brambor financovaná SARE srovnávala řepku ozimou ( Brassica napus ) a hořčici bílou ( Sinapis alba ) se zeleným hnojením bez použití herbicidů a fungicidů a bez nich. Systém ozimé řepky měl větší podíl hlíz bez Rhizoctonia (64 %) než hořčice bílá (27 %) a žádné ošetření zeleným hnojením (28 %) na nefumigovaných pozemcích. Došlo k menšímu výskytu vadnutí Verticillium při zapravení řepky ozimé (7 %) než u hořčice bílé (21 %) nebo žádné zapravení zeleného hnojení (22 %) na nefumigovaných pozemcích (Collins et al., 2006).

V Maine výzkumníci zdokumentovali konzistentní snížení Rhizoctonia (rakovina a černá sněť) na bramborách po řepkovém zeleném hnojení nebo řepce pěstované na zrno (Larkin a Griffin, 2007; Larkin et al., 2006). Pozorovali také významné snížení práškové strupovitosti (způsobené Spongospora subterranea ) a běžné strupovitosti ( Streptomyces scabiei ) po zeleném hnojení brukvovité, zejména zeleném hnojení hořčice indické ( B. juncea ) (Larkin a Griffin, 2007; Larkin et al., 2006).

Řízení háďátek

Ve státě Washington se řada studií zabývala vlivem různých krycích plodin brukvovité a hořčice na háďátka v systémech brambor (Matthiessen a Kirkegaard, 2006; Melakeberhan a kol., 2006; Mojtahedi a kol., 1991; Mojtahedi a kol., 1993 Riga a kol., 2003). Háďátko Columbia root-knot ( Meloidogyne chitwoodi ) je hlavním škůdcem na severozápadě Pacifiku. Obvykle se léčí půdními fumiganty, které jen ve Washingtonu stojí 20 milionů dolarů. Brassica musí být ve většině regionů vysazena dříve než krycí plodiny zimních obilnin.

Řepka, rukola a hořčice byly studovány jako alternativy k fumigaci. Krycí plodiny Brassica se obvykle sázejí koncem léta (srpen) nebo začátkem podzimu a začleňují se na jaře před výsadbou hořčice.

Výsledky jsou slibné, háďátka se snížila až o 80 %, ale vzhledem k velmi nízkému prahu poškození nelze samotné zelené hnojení doporučit pro adekvátní kontrolu Meloidogyne chitwoodi v bramborách . Současnou doporučenou alternativou k fumigaci je použití řepky nebo krycí plodiny hořčice plus aplikace MOCAP. Tento režim stojí přibližně stejně jako fumigace (ceny roku 2006).

Několik druhů rodu Brassica je hostitelem rostlinných parazitických háďátek a lze je použít jako pastové plodiny s následnou aplikací syntetického nematocidu. Nematolog Ekaterini Riga z Washingtonské státní univerzity vysazuje rukolu koncem srpna a začleňuje ji koncem října.

Nematocidy se aplikují dva týdny po inkorporaci, buď ve snížené dávce pomocí Telone nebo v plné dávce Mocap a Temik. Dva roky polních pokusů ukázaly, že rukola v kombinaci se syntetickými nematocidy snížila M. chitwoodi na ekonomické prahy.

Delší střídání plodin, které zahrnuje hořčici a nehostitelské plodiny, je také účinné pro řízení háďátek. Například tříleté střídání brambor>kukuřice>pšenice poskytuje téměř úplnou kontrolu nad háďátkem severním ( Meloidogyne hapla ) ve srovnání s methylbromidem a jinými širokospektrými nematocidy.

Protože jsou však střídavé plodiny méně výnosné než brambory, používají se méně běžně. Dokud pěstitelé lépe neuznají méně hmatatelné dlouhodobé přínosy krycích plodin v podobě zlepšování půdy, hospodaření s živinami a potlačování škůdců, budou takové postupy rozšířeny.

Ve Wyomingu ředkev olejná ( Raphanus sativus ) a hořčice žlutá ( Sinapsis alba ) snížily populace cystotvorných háďátek cukrové řepy o 19-75 %, s větším potlačením souvisejícím s větším množstvím biomasy krycí plodiny (Koch, 1995). V Marylandu řepkové semeno, krmná ředkvička a směs hořčice významně nesnížily výskyt cystotvorného háďátka sóji (který úzce souvisí s háďátkem cukrové řepy). Stejný druh, když se pěstuje s žitemnebo jetel, snížily výskyt háďátka zarostlého kořenového (R. Weil, osobní sdělení, 2007). Také v Marylandu, v kukuřici bez orby na písčité půdě, v zimě usmrcená pícnina ředkvičky zvýšila háďátka živící se bakteriemi, žito a řepka zvýšily podíl houbových háďátek, zatímco společenství háďátek bez krycích plodin byla střední. Index obohacení, který ukazuje větší počet oportunních háďátek požírajících bakterie, byl o 23 % vyšší v půdách, na kterých se pěstovaly brukvovité plodiny než na nezaplevelených kontrolních pozemcích. Tyto vzorky odebrané v listopadu, červnu (měsíc po usmrcení jarních krycích plodin) a srpnu (pod kukuřicí bez orby) naznačují, že krycí plodiny, živé nebo mrtvé, zvýšily bakteriální aktivitu a mohly zvýšit koloběh dusíku potravou. web (R. Weil, osobní komunikace, 2007).

Management plevele

Stejně jako většina zelených hnojiv, brukvovité krycí plodiny potlačují na podzim plevel svým rychlým růstem a uzavíráním zápoje. Na jaře mohou zbytky brukvovité rostliny inhibovat drobné semenné jednoleté plevele, jako je prasečák, kakost, psárka zelená, kochia, lilek chlupatý, liána tečkovaná, pískovec chocholičnatý a lipnice obecná (Munoz a Graves), ačkoli vepřovice nebyla inhibována hořčicí žlutou (Haramoto a Gallandt, 2005b).

Ve většině případů musí být potlačení plevele na začátku sezóny dosažené krycími plodinami brukvovité doplněno kultivací, aby se zabránilo ztrátám na výnosu plodin v důsledku konkurence plevele později v sezóně. Jako součást integrované ochrany proti plevelům by použití krycích plodin brukvovité v střídání zeleniny mohlo zlepšit kontrolu plevele (Boydston a Al-Khatib, 2005).

V Maine byla hustota 16 druhů plevele a plodin snížena o 23 % až 34 % po zapravení zeleného hnojení brukvovité rostliny a usazování plevele bylo zpožděno o dva dny ve srovnání s ošetřením ladem. Jiné krátkosezónní plodiny na zelené hnojení, včetně ovsa, jetele karmínového a pohanky, však ovlivnily zařízení podobně (Haramoto a Gallandt, 2004).

V Marylandu a Pensylvánii se ředkev krmná vysazuje koncem srpna a umírá s prvním tuhým mrazem (obvykle v prosinci). Živá krycí plodina a rozkládající se zbytky potlačují zimní jednoleté plevele až do dubna a vedou k měkkému seťovému lůžku bez plevelů, do kterého nelze kukuřici zpracovávat bez jakýchkoli předpěstebních herbicidů. Předběžná data ukazují letní potlačení přesličky, ale ne jehňat, prasátka nebo psinky zelené (R. Weil, osobní sdělení, 2007).

Krycí plodiny hořčice byly mimořádně účinné při potlačování zimních plevelů v systémech produkce zeleniny s vysokou hodnotou v Salinas, CA, náročných na zpracování půdy. Hořčice fungují dobře v systémech náročných na zpracování půdy, protože se relativně snadno zapravují do půdy před výsadbou zeleniny. Růst a produkce biomasy hořčicemi v zimě však obvykle nejsou tak spolehlivé jako u jiných krycích plodin, jako je obilné žito a luštěniny/obiloviny (Brennan a Smith, 2005).

Management půdní struktury

Některé druhy rodu Brassica (krmná ředkev, řepka, tuřín) produkují velké kořeny, které mohou proniknout až 6 stop, aby zmírnily zhutnění půdy (R. Weil, osobní sdělení, 2007). Toto takzvané "biodrilling" je nejúčinnější, když rostliny rostou v ročním období, kdy je půda vlhká a snadněji proniká. Jejich hluboké zakořenění také umožňuje těmto plodinám získávat živiny z hloubky půdního profilu. Jak se velké kořenové kořeny rozkládají, nechávají kanály otevřené k povrchu, které zvyšují infiltraci vody a zlepšují následný růst a pronikání kořenů plodin do půdy. Menší kořeny se rozkládají a opouštějí kanály přes plán pluhu a zlepšují pronikání do půdy kořeny následných plodin (Williams a Weil, 2004). Většina hořčice má vláknitý kořenový systém,

Druh

Řepka (Canola)

Dva druhy Brassica se běžně pěstují jako řepka, Brassica napus a Brassica rapa . Řepka, která byla vyšlechtěna tak, aby měla nízké koncentrace jak kyseliny erukové, tak glukosinolátů v semenech, se nazývá canola, což je slovo odvozené od kanadského oleje.

Jednoletá nebo jarní řepka patří k druhu B. napus , zatímco kultivary ozimé nebo dvouleté řepky patří k druhu B. rapa . Řepka se používá jako průmyslový olej, zatímco řepka se používá pro širší škálu produktů, včetně kuchyňských olejů a bionafty. Kromě jejich použití jako olejniny se tyto druhy používají také jako krmivo. Pokud je cílem potlačení škůdců, měla by být použita spíše řepka než řepka, protože produkty rozkladu glukosinolátů jsou považovány za hlavní mechanismus kontroly škůdců u těchto krycích plodin.

Bylo prokázáno, že řepka má biologickou aktivitu proti rostlinným parazitickým háďátkům i plevelům (Haramoto a Gallandt, 2004; Sattell et al., 1998). Díky svému rychlému podzimnímu růstu zachytila ​​řepka v Marylandu až 120 lb zbytkového dusíku na akr (J. Alger, osobní sdělení, 2006). V Oregonu dosáhla akumulace nadzemní biomasy 6 000 lb./A a akumulace N byla 80 lb./A.

Některé kultivary zimního typu jsou schopny odolat poměrně nízkým teplotám (10 °F) (Rife a Zeinalib, 2003). Díky tomu je řepka jednou z nejuniverzálnějších brukvovitých krycích plodin, protože ji lze použít jako krycí plodinu se semeny na jaře nebo v létě nebo jako krycí plodinu se semeny na podzim. Řepka dorůstá do výšky 3 až 5 stop.

Hořčice

Hořčice je název, který se používá pro mnoho různých botanických druhů, včetně hořčice bílé nebo žluté ( Sinapis alba , někdy označovaná jako Brassica hirta ), hořčice hnědé nebo indické ( Brassica juncea , někdy chybně označovaná jako řepka) a hořčice černé [ B. nigra (L.)] (Koch, 1995).

Obsah glukosinolátů ve většině hořčice je velmi vysoký ve srovnání s pravou Brassicas . V údolí Salinas v Kalifornii dosáhla biomasa hořčice 8 500 lb./A. Obsah dusíku na rostlinné půdě s vysokým zbytkovým N dosáhl 328 lb. N/A (Smith et al., 2005; UC SAREP Cover Crop Resource Page). Vzhledem k tomu, že hořčice jsou citlivé na zmrznutí, zabíjení v zimě při teplotě asi 25 °F, používají se buď jako jarní/letní plodina, nebo zabíjejí zimu s výjimkou oblastí s malým nebezpečím mrazu. Hnědá a polní hořčice mohou dorůst do výšky 6 stop.

Ve Washingtonu se systém pšenice/hořčice-brambory jeví jako slibný pro snížení nebo odstranění půdního fumigantu metam sodíku. Hořčice bílá a orientální hořčice potlačily předčasné odumírání brambor ( Verticillium dahliae ) a vedly k výnosům hlíz odpovídajícím fumigované půdě a zároveň zlepšily infiltraci, to vše při úsporách nákladů asi 66 USD/akr (McGuire, 2003). McGuire (2003) poskytuje více informací o použití hořčičného zeleného hnojení k nahrazení fumigantů a zlepšení infiltrace v systémech pěstování brambor . Bylo také prokázáno, že hořčice potlačují růst plevelů (Boydston a Al-Khatib, 2005; Haramoto a Gallandt, 2004; Sattell a kol., 1998).

Ředkev

Ředkev pravá neboli ředkev krmná ( Raphanus sativus ) se ve volné přírodě nevyskytuje a od pradávna je známá pouze jako pěstovaný druh. Kultivary vyvinuté pro vysokou biomasu píce nebo vysoký výnos olejných semen jsou také užitečné pro účely krycích plodin. Mezi běžné druhy patří olejnatá a krmná ředkvička.

Krycí plodina Daikon ředkvičky při úplném uzavření vrchlíku
Obrázek 2. Ředkvička Daikon při úplném uzavření porostu, vysazená v srpnu v Blacksburgu, VA (Apalačská oblast), vyfotografována přibližně 60 dní po výsadbě. Fotografický kredit: Mark Schonbeck, Virginia Association for Biological Farming.

Jejich rychlý pádový růst má potenciál zachycovat dusík ve velkém množství a z hloubky půdního profilu (170 lb./akr v Marylandu [Kremen a Weil, 2006]). Akumulace suché biomasy nad zemí dosáhla 8 000 lb./akr a akumulace N dosáhla 140 lb./akr v Michiganu (Ngouajio a Mutch, 2004). Podzemní biomasa ředkviček může dosahovat až 3 700 lb./akr.

Ředkev olejná je méně ovlivněna mrazem než ředkev krmná, ale může být usmrcena silnými mrazy pod 25 °F. Ředkev roste asi 2 až 3 stopy vysoká. Bylo prokázáno, že ředkvičky zmírňují zhutnění půdy a potlačují plevele (Haramoto a Gallandt, 2005a; Williams a Weil, 2004).

V Alabamské studii 50 kultivarů patřících do rodů Brassica , Raphanus a Sinapis produkovaly kultivary krmných a olejných ředkviček největší množství biomasy ve střední a jižní Alabamě, zatímco kultivary zimního typu řepky měly nejvyšší produkci v Severní Alabamě (E van Santen, osobní komunikace, 2007).

Vodnice

Vodnice [ Brassica rapa L. var. rapa (L.) Thell] se používají jako potrava pro lidi a zvířata, protože mají jedlý kořen. Bylo prokázáno, že tuřín zmírňuje utužení půdy. I když obvykle neprodukují tolik biomasy jako jiné druhy rodu Brassica, poskytují mnoho makrokanálů, které usnadňují infiltraci vody (Saini et al., 2005). Podobně jako ředkvičky, tuřín není ovlivněn raným mrazem, ale pravděpodobně bude zabit při teplotách pod 25 ° F.

Některé druhy brassica se také používají jako zelenina (zelená)

Mezi pěstované odrůdy Brassica rapa patří bok choy (skupina Chinensis), mizuna (skupina Nipposinica), kvetoucí zelí (skupina Parachinensis), čínské zelí (skupina Pekinensis) a vodnice (skupina Rapa). Odrůdy Brassica napus zahrnují tuřín kanadský, kale, rutabaga, řepku, tuřín, švédský tuřín a tuřín žlutý. Collard, další zelenina, je zelí, B. oleracea var. acephala . Brassica juncea se konzumuje jako zelené hořčice.

Pěstitel v Marylandu oznámil, že sklízel větší kořeny krmné ředkvičky (kultivar 'Daikon') krycí plodiny, aby je prodával jako zeleninu. V Kalifornii brokolice snížila výskyt opadávání hlávkového salátu způsobeného Sclerotinia minor (Hao a Subbarao, 2006).

Agronomické systémy

Brassica musí být vysazena dříve než malé krycí plodiny zrna, aby se dosáhlo maximálního užitku, což ztěžuje jejich začlenění do střídání obilí. Rozšiřování setí (včetně leteckého setí) do porostů kukuřice nebo sóji bylo v některých regionech úspěšné (Krishnan et al., 1998). Růst Brassica normálně neovlivňuje sklizeň sóji, i když by to mohl být problém, pokud se sklizeň sóji opozdí. Zastínění zápojem plodiny má za následek méně biomasy krycí plodiny a zejména nižší růst kořenů, takže tato možnost se nedoporučuje tam, kde je krycí plodina brukvovité určena ke zmírnění zhutnění.

V rámci projektu financovaného Maryland SARE pěstitelé mléčného skotu zasadili ředkvičku bezprostředně po sklizni kukuřičné siláže. S dobrým porostem krmné ředkvičky, která zabíjí zimu, lze kukuřici sázet brzy na jaře bez zpracování půdy, což přináší značné úspory. N uvolněný z rozložených zbytků ředkvičky zvyšoval ve většině let zvýšení výnosu kukuřice (Weil, 2007). Tato praxe je zvláště užitečná při aplikaci hnoje na pole kukuřičné siláže. (Další informace viz Zpráva o projektu SARE LNE03-192, Víceúčelové krycí plodiny Brassica pro podporu severovýchodních farmářů ).

Rostlinné systémy

Krycí plodiny brukvovité vysazené na podzim dobře zapadají do systémů pěstování zeleniny po raně sklizených plodinách. Hořčice bílá a hořčice hnědá se staly populárními krycími plodinami pěstovanými na podzim v oblastech produkujících brambory v Kolumbijské pánvi ve východním Washingtonu.

Hořčice bílá vysazená v polovině až koncem srpna rychle vzchází a produkuje velké množství biomasy, než podlehne mrazu. Jako součást integrované ochrany proti plevelům by použití krycích plodin brukvovité v střídání zeleniny mohlo zlepšit kontrolu plevele (Boydston a Al-Khatib, 2005).

Zimou usmrcená ředkev krmná zanechává seťové lůžko téměř bez plevele a zbytků, vynikající pro předjarní „bezorebné“ setí plodin, jako je mrkev, salát, hrách a cukrová kukuřice. Tento přístup může ušetřit několik obdělávání půdy pro kontrolu plevele na začátku jara a může využít časné uvolňování dusíku z krmné ředkvičky. Půdy se zahřívají rychleji než pod těžkými zbytky, a protože není potřeba žádná příprava seťového lůžka ani kontrola plevele, lze tržní plodiny zaset dříve než normálně.

Řízení

Zřízení

Většina druhů Brassica roste nejlépe na dobře odvodněných půdách s rozsahem pH 5,5 až 8,5. Brassica neroste dobře na špatně odvodněných půdách, zejména během zakládání. Zimní krycí plodiny by měly být založeny co nejdříve. Dobrým pravidlem je založit brukev asi čtyři týdny před průměrným datem prvního mrazu 28 °F. Minimální teplota půdy pro výsadbu je 45°F; maximum je 85°F.

Zimní odolnost

Některé druhy rodu Brassica a většina hořčice mohou v závislosti na klimatu a druhu zabíjet v zimě. Ředkev obvykle v zimě zabíjí, když teploty vzduchu klesnou pod 23 °F na několik nocí za sebou. Zimní odolnost je u většiny brukovitých rostlin vyšší, pokud rostliny dosáhnou stadia růžice mezi šesti a osmi listy před prvním smrtíc&iacu